top of page

E-TİCARETTE TÜRK MARKALARI

Bundan 10 sene önce, alışverişlerimizi internetin ulaştığı her yerden yapabileceğimizi söyleseler sanırım çok da inanmazdık. Son 6 yılda tüm alışkanlıklarımızı değiştiren yeni nesil .com e-ticaret sitelerinin başarılarını izlerken, bir yandan da, e-dönüşüm süreçlerini başarı ile tamamlayan, eskilerin lider geleneksel mağazacılarından da bahsetmemiz gerekiyor.

Teknoloji Markamız TeknoSA

Teknoloji ürün ve çözümlerini tüketicileri ile tek bir çatı altında buluşturan teknoloji perakende zinciri olarak,”Herkes için Teknoloji” felsefesi ile, keyifli bir alışveriş ve deneyim ortamı sunmayı amaçlayan TeknoSA, 2000 yılında Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kuruldu. Bugün, 300’e yakın mağazasının yanı sıra, teknosa.com ve mobil platformlarıyla Türkiye’nin her yerinde hizmet veren TeknoSA, 2015 yılının son çeyreğinde, 3 bin saha çalışanı ve onbinlerce ürününü, Omni-Channel ile bir noktada buluşturan bağlantılı mağazacılığı hayata geçirdi. Böylece, müşterilerinin ihtiyacına uygun, kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi de sunmaya başlayan TeknoSA, aynı zamanda, Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor Ligi olan Riot Games tarafından düzenlenen League of Legends Şampiyonluk Ligi Sponsoru olarak milyonlarca eSpor tutkunu gencin hayallerini gerçekleştirmesine de destek veriyor. 

 

Mobilya ve Ev Aksesuarı Markamız Tepe Home 

Ülkemizde mobilya ve ev aksesuarı perakendeciliği alanında faaliyet gösteren ilk ve en büyük mağazalar zinciri olan Tepe Home, yatırımları ile, Ankara’nın yepyeni bir görünüme ve vizyona sahip olmasında önemli katkısı olan Bilkent Holding bünyesinde 1997 yılında kuruldu. İlk mağazasını, Bilkent Center Alışveriş Merkezi’nde faaliyete geçiren Tepe Home, bugün otuzun üzerinde mağazası ile 110 bin metrekareyi aşan satış alanında faaliyetlerine devam ediyor. 2015 yılında dijital faaliyetlerine hız veren Tepe Home, 2016 yılına gelindiğinde, 40 binin üzerinde mobilya ve aksesuar ürününün satışının önemli bir bölümünü tepehome.com.tr internet platformu üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Dijital pazarlamanın tüm kanallarının etkin kullanımını hedefleyen stratejisi ile Tepe Home’un, köklü geleneksel mağazacılık tecrübesini, online mağazacılığa da başarı ile taşıdığını düşünüyorum.

 

Çarşı Mağazası ile Ezberleri Bozan Tekstil Markamız Boyner  

Türkiye’de gıda dışı perakende sektörünün önde gelen gruplarından Boyner Holding’in bir üyesi olarak, 1981 yılında faaliyete başlayan ilk Boyner Mağazası, o zamanki adı olan “Çarşı” adı altında açıldı. 2004 yılında başlattığı “Değişim ve Yenilenme Programı” ile, ürün çeşidinden dekorasyona,

mağazaların isminden hizmet anlayışına kadar her konuda köklü değişiklikler gerçekleştiren,

stratejilerini koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi üzerine konumlandıran Boyner Grup, beymen.combeymenclub.comboyner.com.trykm.com.trdivarese.com.trnetwork.com.trfabrika-tr.comaltınyıldızclassics.com.trmorhipo.com online mağazaları ve “All Line“ iş modeli ile Omni-Channel kişiye özel alışveriş deneyiminin de uygulayıcılarından biri olarak, yüzlerce markanın binlerce ürününü müşterisi ile buluşturan başarılı markalarımız arasında yer alıyor.  

Geleneksel Mağazacılıktan Dijital Mağazacılığa uzanan süreçte, her yeni gün, yeni oyuncular bu sonsuz dünyada yerini alıyor, yeni dijital pazarlama araçlarını birlikte keşfediyoruz. E-Ticaret, M-Ticaret, Omni-Channel, Omni-Presence..İnternet dünyasının sonsuz çözümlerini de, bu dünyadaki marka hikayelerini de konuşmaya devam edeceğiz.

Nagihan Ünüvar

* Tüm yayınlarımızın hakları saklı olup, yayınlarımızın kullanılması için Markam Sen ve Nagihan Ünüvar'ın kaynak olarak gösterilmesi gerekmektedir.

bottom of page