İletişim

Adres. Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Cad. No:79/1, 34357 Akaretler, Beşiktaş / İstanbul, Türkiye

Tel. 0850 8850608

© 2019 markamsen. tüm hakları saklıdır.

Belki yeni bir iş kuruyor, yeni bir ürün yaratmak istiyor ya da var olan markanızın güçlendirilmesine ihtiyaç duyuyorsunuz. Başlangıç noktanız ne olursa olsun, markanız için doğru bir yol haritası oluşturabilmek ve yola çıkmak için hazırsınız.

Öncelikle, deneyimli bir marka danışmanı ile çalışmanın size sağlayacağı faydalardan kısaca bahsetmek istiyoruz. 

 

Marka Danışmanı Kimdir?

Marka Danışmanı, eğitimi ve uzun yıllara varan profesyonel deneyimiyle marka ve pazarlama yönetiminde bilgi sahibi olan, markanın yaratım ve gelişiminde aktif rol alarak, markalaşma sürecinin etkin bir şekilde yönetimini sağlayan ve marka değerine ulaşmayı hedefleyen uzman kişidir.

 

Neden Marka Danışmanı ile Çalışmalısınız?

Marka Danışmanı'nın işi gücü markadır. Markayı ve hedef kitleyi anlamak üzerine odaklanır. Profesyonel bir marka danışmanı, marka vaadinize uygun bir marka kimliği inşa etmenizi sağlar. Markanızı, sektörünüzü, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi analiz eder. Marka karakterinizin ve farklılıklarınızın yer aldığı  marka yol haritasını belirleyerek pazarlama planını hazırlar ve bütçelendirir. 

Neden Markam Sen?

Markam Sen, marka ve pazarlama yönetiminde 20 yılı aşkın profesyonel deneyimle hayata geçirildi. Markam Sen bünyesinde markanıza özel çözümler sunuyor, alanında deneyimli ve markanızın faaliyet gösterdiği sektörde yer alan profesyoneller eşliğinde markalaşma yolculuğunuzu projelendiriyoruz. Markam Sen'in felsefesi, markanızı anlamak ve değer kazanmasını sağlamaktır. Bizim için her marka benzersizdir. Bu sebeple markanızın eşsiz karakterine uygun ve markanıza özel bir marka ve pazarlama yönetim şekli olması gerektiğine inanıyoruz.

Bu felsefeyle, öncelikle markanızın neye ihtiyacı olduğunu belirlemek üzere sizinle ön görüşme gerçekleştiriyoruz. Ardından, markanıza özel olarak marka ve pazarlama yönetim danışmanlığı çözümlerimizin yer aldığı projemizi hazırlayarak markalaşma yolculuğuna başlıyoruz.

Sürekli Marka ve Pazarlama Yönetim Danışmanlığı hizmetimizden faydalanmaya karar verirseniz 6 aylık bir sözleşme eşliğinde çalışmalarımıza başlıyoruz. Hizmetimiz kapsamında sürecimiz aşağıda yer alan metodolojiye uygun olarak gerçekleşiyor;

1- Markam Sen Kimlik Yönetimi

Markanın ihtiyacına göre analiz yöntemine karar vererek sürecimize başlıyoruz., Bunun için marka yetkilileriyle bir çalıştay gerçekleştiriyor ve ihtiyaçları belirliyoruz. Ardından, markanın vaka analiziyle sürece başlıyor, ardından, iş ortakları/çalışanlar ve istatistiksel örneklem metodu kullanarak tespit ettiğimiz marka hedef kitlesi/tüketicisi ile derinlemesine (in-depth) görüşmelerle içgörü araştırmasını gerçekleştiriyor ve markanın farklı ve güçlü yönlerini, zayıf yönlerini ve tehditleri içeren GZFT (SWOT) analizinin yer aldığı Markam Sen Marka İçgörü Raporunu hazırlıyoruz. Marka İçgörü Raporu ile oluşturduğumuz ve tüm marka yönetim sürecini içeren Markam Sen Stratejik Yol Haritasını hazırlayarak marka yetkililerine sunuyor ve markanın tüm yönetim sürecini birlikte belirleyerek, marka karakterini inşa ettiğimiz, hikayesi, vizyonu, misyonu ve marka vaadi ile görsel ve yazılı iletişim dilini netleştirdiğimiz Markam Sen Kimlik Yönetimi'ni gerçekleştiriyoruz.

Yeni oluşturulacak markalar için sürecimiz, markanın hedeflerinin belirlenmesiyle başlıyor. Markanın, kime, neyi, nerede ve nasıl sunacağını netleştiriyor, marka vaadini oluşturuyor, markanın görsel ve içeriklerinde kitlesiyle iletişime geçeceği tüm söylemlerini içeren marka iletişim dilini belirliyoruz.

2- Markam Sen Kanal Yönetimi

Marka vaadinin net olarak ifade edildiği marka kimliğinin inşasının ardından, ortak iletişim dilinin kullanılmasına yönelik, marka iletişim ve marka, pazarlama yönetim programını belirliyor, markanın tüketicisiyle iletişime geçeceği geleneksel ve dijital  kanalların etkin kullanılacağı alternatifli pazarlama bütçesini oluşturuyoruz. Onaylanan bütçe doğrultusunda Markam Sen Kanal Yönetimi'ni gerçekleştiriyoruz.
 

Tüm pazarlama kanallarının etkin yönetimi ve takibini gerçekleştirirken, pazarlama yönetimiyle eş zamanlı olarak, marka içeriklerini hazırlıyor ve pazarlama kanallarında markanın ön plana çıkmasını sağlıyoruz. 

3- Markam Sen Algı Yönetimi

Markanın tüketici algılarında yarattığı duygusal çağrışımları, marka hakkındaki düşüncelerini, kararlarını, birbirleriyle etkileşimlerini sağlayan, markanın zihinlerde iz bırakması ve onaylanmasına yönelik bir dizi metodu içeren Markam Sen Algı Yönetimi'ni gerçekleştiriyoruz.
 

Markam Sen Algı Yönetimiyle, markanın ürün ve hizmetlerinin hedef kitlesi nezdinde benimsenmesi, hayatlarına dokunması ve gündemde olmasını sağlıyoruz. 


Marka vaadini net olarak yansıtan etkin içerik yönetimi ve paylaşımlarla hedef kitlenin nabzını tutuyor, gözlüyor, dinliyor ve sürekli iyileştirme ve geliştirmeyle markalaşma sürecimize devam ediyoruz.

4- Markam Sen İlişki Yönetimi
​Marka hedef kitlesinin farkındalığının sağlanması, markayı sahiplenmesi, konuşması, deneyimlerini paylaşması, markanın faaliyetlerine aktif katılım sağlayarak birer Marka Elçisi haline getirilmesine yönelik Markam Sen İlişki Yönetimi'ni gerçekleştiriyoruz. Markam Sen İlişki Yönetimiyle, hedef kitle ile sürekli iletişim halinde bulunuyor, gerek çevrimiçi olarak adlandırdığımız dijital kanalları, gerekse çevrimdışı olarak adlandırdığımız geleneksel kanalları kullanarak yol alıyoruz.  

Markam Sen, markalaşma sürecinin etkin yönetiminin sağlanması için global gelişmeleri takip ediyor, istatistiksel araştırmalar gerçekleştiriyor, marka yetkilileri ve markanın iş ortaklarıyla sürekli iletişim halinde kalarak markanın değerlendirmesini yapıyor, iyileştirme ve geliştirmeyle sürecine devam ediyor.

Markanın iletişim kanallarının efektif kullanımı, tanıtım materyallerinin belirlenmesi, fark yaratacak ve ilgi çekecek yeni fikirlerin geliştirilerek uygulanması, sosyal sorumluluk projelerikampanya programlarılansman, atölye etkinlik/workshop çalışmalarının belirlenmesi ve yönetimi, Markam Sen'in Marka ve Pazarlama Yönetim hizmeti kapsamında yer alıyor.
 
Medya iletişim planının hazırlanması, 3. üncü taraflarla koordinasyonun sağlanması ile yönettiğimiz tüm süreçte markanızın değer kazanmasını hedefliyoruz.
 
​İçgörü tespitidijital pazarlama yönetimisosyal medya pazarlama yönetimiiçerik yönetimikurumsal etkinlik yönetimikurumsal kimlik yönetimi ve çalışanlara marka ve pazarlama eğitimlerinin verilmesi sürekli danışmanlık hizmetimiz kapsamında yer alıyor.

Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da aşağıda yer alan formu bize ileterek size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Marka ve Pazarlama Yönetim Süreci 1 yıllık bir çalışmayı kapsamaktadır. Sözleşme 6 ay olarak düzenlenmekte olup, 6 ayın sonunda ikinci 6 aylık sürece karar verilir.

  • YouTube Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Instagram Sosyal Simge
  • Facebook Sosyal Simge
  • SoundCloud'a Sosyal Simge