top of page

Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi

Dijital çağın iletişim aracı olan sosyal medya, markaların hizmet ve ürünleriyle ilgili hedef kitlesine bilgi verdiği, fark edildiği, konuşulduğu önemli platformlardır. Önde gelen sosyal medya platformları; InstagramFacebook, Linked-In, Twitter, Youtube'da markanıza nasıl bir karakter oluşturacağınız, hedef kitlenizle nasıl iletişime geçeceğiniz, ürün ve hizmetlerinizi nasıl tanıtacağınıza yönelik stratejik bir planlama yaparak, özgün içerikler ve reklam çalışmaları yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama Yönetim Danışmanlık Sürecimiz;

  1. Hedeflerin belirlenmesi,

  2. Hedefler doğrultusunda sosyal medya kanallarının belirlenmesi,

  3. Sosyal medya sayfalarının oluşturulması,

  4. Rakiplerin sosyal medya üzerindeki varlıklarının ve söylemlerinin analiz edilmesi,

  5. Özgün içerik planlamasının yapılması, görsel tasarımla ilgili ajansa brief verilerek işlerin denetlenmesi,

  6. Sosyal medya pazarlama planı ve bütçelendirmesinin yapılması,

  7. İçerik paylaşımlarının planlanması ve denetiminin gerçekleştirilmesi,

  8. Sosyal medya dönüşüm raporlamasının yapılmasıdır.

Sosyal Medya Pazarlama Yönetim Süreci 1 yıllık bir çalışmayı kapsamaktadır. Sözleşme 6 ay olarak düzenlenmekte olup, 6 ayın sonunda ikinci 6 aylık sürece karar verilir.

 

Sosyal Medya Pazarlama Çözümlerimiz

sosyalmedya.png

 Sosyal Medya Yönetim Danışmanlığı 

Markanın  sosyal medya sayfalarını oluşturmasında ve hedef kitlesiyle aktif etkileşimde bulunmasının sağlanması için, ürün ve hizmetlerin hedef kitlenin hayatına 

dokunmasını sağlayacak ilişkinin kurulması ve yaratıcı içeriklerin oluşturulmasına danışmanlık yapıyoruz.

sosyal medya reklam.png

Sosyal Medya Reklam

Yönetimi

Markanızın hedefleri dikkate alınarak, ihtiyacına yönelik - marka bilinirliğinin artırılması, satış hedefinin gerçekleştirilmesi  - sosyal medya reklam stratejilerini oluşturarak hedef kitlesine ulaşmasını sağlıyoruz. Reklam bütçesini hedef kitleye ulaşmak için birçok faktörü değerlendirerek,  belirliyoruz.  Reklam formatının tasarlanması ve performansın artırılması için optimize edilmesi hizmetlerimiz kapsamındadır.

hedef kitle.png

Analytics 

Raporlama Hizmeti

 

İstatistik uzmanımız, markanızın sosyal medyada  yer alan tüm çalışmalarını ve içeriklerinin etki alanlarını Analytics üzerinden takip eder. Markanın hedeflerine bağlı olarak; etkileşim dönüşüm ve hedef kitlenin yaş, cinsiyet, coğrafi ve ilgi alanı istatistikleri değerlendir raporlanır.

bottom of page