top of page

Sosyal Medya Pazarlama Yönetimi

Dijital çağın iletişim aracı olan sosyal medya, markaların hizmet ve ürünleriyle ilgili hedef kitlesine bilgi verdiği, fark edildiği, konuşulduğu önemli platformlardır. Önde gelen sosyal medya platformları; Meta (Instagram ve  Facebook), Linked-In, X, Youtube'da markanıza nasıl bir karakter oluşturacağınız, hedef kitlenizle nasıl iletişime geçeceğiniz, ürün ve hizmetlerinizi nasıl tanıtacağınıza yönelik stratejik bir planlama yaparak, özgün içerikler ve reklam çalışmaları yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama Yönetim Danışmanlık Sürecimiz;

  1. Hedeflerin belirlenmesi,

  2. Hedefler doğrultusunda sosyal medya kanallarının belirlenmesi,

  3. Sosyal medya sayfalarının oluşturulması,

  4. Rakiplerin sosyal medya üzerindeki varlıklarının ve söylemlerinin analiz edilmesi,

  5. Özgün içerik planlamasının yapılması, görsel tasarımla ilgili ajansa brief verilerek işlerin denetlenmesi,

  6. Sosyal medya pazarlama planı ve bütçelendirmesinin yapılması,

  7. İçerik paylaşımlarının planlanması ve denetiminin gerçekleştirilmesi,

  8. Sosyal medya dönüşüm raporlamasının yapılmasıdır.

Sosyal Medya Pazarlama Yönetim Süreci 1 yıllık bir çalışmayı kapsamaktadır. Sözleşme 6 ay olarak düzenlenmekte olup, 6 ayın sonunda ikinci 6 aylık sürece karar verilir.

 

Sosyal Medya Pazarlama Çözümlerimiz

Sosyal Medya
Yönetim Danışmanlığı 

Sosyal medya yönetim danışmanlığı, markaların sosyal medya platformlarında etkili bir varlık oluşturmaları için stratejik rehberlik sağlar. Bu hizmet, hedef kitle analizinden içerik oluşturma, planlama, yayınlama, etkileşim yönetimi ve performans ölçümlemeye kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Markanın sosyal medya hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için en iyi uygulamalar ve trendler doğrultusunda özelleştirilmiş stratejiler geliştirilir.

Markaların sosyal medya varlıklarını oluşturmasına ve hedef kitleyle etkili bir şekilde etkileşim kurmasına yardımcı oluyoruz. Bu süreç, ürün ve hizmetlerin hedef kitleye dokunacak şekilde ilişkiler kurulmasını ve yaratıcı içeriklerin oluşturulmasını içerir. Danışmanlık hizmetimizle, markaların sosyal medya üzerinde anlamlı ve etkili bir varlık geliştirmelerine olanak sağlıyoruz.

Sosyal Medya Reklam
Yönetimi

Sosyal Medya Reklam Yönetimi, markaların sosyal medya platformlarında hedef kitlelerine ulaşmaları için stratejik reklam kampanyaları oluşturma ve yönetme sürecidir. Bu yönetim, hedefleme, içerik oluşturma, bütçe ayarlama ve reklam performansının analiz edilmesini içerir. Etkili bir sosyal medya reklam yönetimi, markanın görünürlüğünü artırır, hedef kitleyle etkileşimi güçlendirir ve dönüşüm oranlarını iyileştirir.

Markanızın hedeflerine uygun sosyal medya reklam stratejileri geliştirerek, marka bilinirliğini artırma veya satış hedeflerine ulaşma gibi ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunuyoruz. Hedef kitlenize en etkili şekilde ulaşabilmeniz için reklam bütçenizi, çeşitli faktörleri dikkate alarak optimize ediyoruz. Ayrıca, reklam formatlarınızın tasarımında yol gösteriyor ve performans optimizasyonu da dahil olmak üzere kapsamlı bir hizmet sağlıyoruz.

Sosyal Medya Raporlama Hizmeti

Sosyal medya raporlama hizmetimiz, markanızın sosyal medya platformlarındaki performansını kapsamlı bir şekilde analiz eder. Bu hizmet, etkileşim oranları, takipçi artışı, en çok ilgi gören içerikler ve hedef kitle demografisi gibi önemli metrikler üzerinden detaylı raporlar sunar. Bu raporlar, sosyal medya stratejinizi daha da iyileştirmek ve hedeflerinize ulaşmak için değerli içgörüler sağlar.

İstatistik uzmanımız, markanızın sosyal medyadaki performansını ve içeriklerinin etkileşimini Analytics aracılığıyla takip eder. Etkileşim, dönüşüm oranları, ve hedef kitleye dair yaş, cinsiyet, coğrafi konum ve ilgi alanları gibi demografik bilgiler detaylıca analiz edilip raporlanır. Bu süreç, markanızın hedeflerine ulaşmasına yönelik stratejilerin daha etkin şekilde şekillendirilmesine olanak tanır.

bottom of page