top of page

Dijital Pazarlama Yönetimi

Fiziksel bir işletme sahibi olabilir ya da çevrimiçi olarak adlandırdığımız dijital mecrada yani internette faaliyet gösterecek bir işletme olmak isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, internette var olmanız,  hem yeni müşteriler kazandıracak, hem de mevcut müşterilerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

İnternette var olmak için, bir internet sitesi veya sosyal medya sayfasıyla ya da arama motorlarına işletmenizin kaydını yaptırarak faaliyete başlayabilirsiniz Önemli olan, işe nereden başlayacağınıza karar vermek ve hedeflerinizi belirleyerek bir strateji oluşturmanızdır.

 

Markanızın dijital pazarlama stratejisine sahip olması; dijital dünyada güvenilir kararlar almanızı ve markanıza fayda sağlayacak kanallara yönelmenizi sağlar. 

Markam Sen Dijital Pazarlama Yönetimiyle; ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize ulaştıracak etkin bir dijital pazarlama stratejisine sahip olabilirsiniz. Dijital Pazarlama Yönetimi hizmetimiz kapsamında, kitleye odaklı hedeflemeyle, hedef kitlenize doğru kanalları kullanarak ulaşmanızı sağlayacak planlamayı yapıyor ve uyguluyoruz.

Dijital Pazarlama Yönetimi Sürecimiz;

  1. Hedeflerin belirlenmesi, 

  2. Ürün ve hizmetlerin dijital kanallara uyumlu hale getirilmesi,

  3. Markanızın dijital kanallara entegrasyonunun tamamlanması,

  4. Marka dijital iletişim dilinin belirlenmesi,

  5. Rakiplerin dijital kanallardaki davranışlarının analiz edilmesi,

  6. Hedef kitlenin dijital satın alma alışkanlıklarının analiz edilmesi,

  7. Arama Motoru Optimizasyonu'nun (SEO) yapılması,

  8. Arama Motoru Pazarlama (SEM) planının yapılması, 

  9. SEM planının bütçelendirilmesi,

  10. Tüm dijital pazarlama uygulamalarının yönetilmesi ve raporlanmasıdır.

Dijital Pazarlama Yönetim Süreci 1 yıllık bir çalışmayı kapsamaktadır. Sözleşme 6 ay olarak düzenlenmekte olup, 6 ayın sonunda ikinci 6 aylık sürece karar verilir.

  

Dijital Pazarlama Reklam Çözümlerimiz

dijitalpazarlama

Arama Ağı Reklamları 

Arama Ağı Reklamları, Google'da arama yapan kullanıcılara gösterilen metin tabanlı reklamlardır. Bu reklamlar, arama sonuçlarında, arama sorgusuyla alakalı olarak gösterilirler. Arama Ağı Reklamları, potansiyel müşterilerinize ulaşmak ve onları web sitenize veya açılış sayfanıza yönlendirmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

Doğru anahtar kelimeleri seçerek, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Diğer reklam türlerine göre daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olma eğilimindedir.

Arama Motoru Reklamları ile hedef kitlenizini ürün ve hizmetlerinizden haberdar ediyor ve size ulaşmalarını sağlıyoruz.Dönüşüm odaklı, spesifik, alakalı, ilgi çekici ve teşvik edici yaratıcı metinlerle satış odaklı reklamlar oluşturuyoruz.

dijitalpazarlama

Görüntülü Reklamlar

Görüntülü Reklam Ağı Reklamları: Web sitelerinde, YouTube'da ve Google'ın diğer partner sitelerinde gösterilen görsel, metinsel ve videolu reklamlardır. Farklı formatlarda ve geniş bir kitleye ulaşma imkanı sunarlar.

Resim ve Dinamik Reklamlarınızı bir milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamada yayınlıyor, marka bilinirliğinizi artırıyoruz. Konu, demografi, alışkanlıklara göre kırılımlı olarak gerçekleştirdiğimiz hedeflemeyle, reklamlarınızı,
yayın içi TrueView, YouTube Videoları veya Görüntülü Reklam Ağı'nda yer alan site ve mobil uygulamalarda gösteriyoruz. Android ve iOS, YouTube uygulamalarının yanı sıra bağlı TV'lerde de reklamlarınızın görüntülenmesini sağlıyoruz.

dijitalpazarlama

Alışveriş Reklamları

Alışveriş Reklamları, e-ticaret sitelerinde satılan ürünlerin görsellerini ve fiyatlarını gösteren reklamlardır. Kullanıcılar Google'da veya Google Alışveriş'te ürün aradıklarında bu reklamlar gösterilir. Alışveriş Reklamları, ürünlerinizi potansiyel müşterilerinize doğrudan arama sonuçlarında göstererek satışlarınızı artırmak için ideal bir yöntemdir.Ürünlerinizin daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlar. Alışveriş Reklamlarının etkili olması için sürekli olarak izlenmesi ve optimize edilmesi gerekir. Reklamlarınızın doğru şekilde gösterilmesi için ürün verilerinizin güncel ve doğru olması önemlidir

Merchant Center'da ürün verilerinizi ekleyerek ve Ads'i kullanarak Alışveriş Reklamlarınızı oluşturuyor ve ürünlerinizin erişilebilir olmasını sağlıyoruz.

Video Reklamları

Video Reklamları: YouTube ve diğer video platformlarında gösterilen reklamlardır. Farklı formatlarda ve farklı hedefleme seçenekleriyle sunulurlar.

Video Reklamlar, marka bilinirliğinizi artırmak, web sitenize trafik çekmek veya ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtmak için ideal bir yöntemdir. Video reklamlar, TrueView in-stream reklamlar, bumper reklamlar, discovery reklamlar ve masthead reklamlar gibi farklı formatlarda sunulurlar.

Anahtar kelimeler, konumlar, demografik bilgiler, ilgi alanları ve remarketing listeleri gibi farklı hedefleme seçenekleri ile reklamlarınızı doğru kişilere göstermenize yardımcı oluyoruz. 

Farklı formatlarda video reklamlar kullanarak hedef kitlenizin ilgisini çekmenizi sağlıyoruz. 

Uygulama Reklamları

Mobil uygulamalarınızı tanıtmak ve indirme sayısını artırmak için kullanılan reklamlardır. Google Arama Ağı, Google Play Store, YouTube ve diğer mobil platformlarda gösterilirler. Uygulama Reklamları, uygulamalarınızın daha fazla kişiye ulaşmasını ve indirme sayısını artırmasını sağlayarak işinizi büyütmenize yardımcı olur.

Metin reklamlar, banner reklamlar, video reklamlar ve oynanabilir reklamlar gibi farklı formatlarda sunulurlar.Uygulama reklamlarınızın dikkat çekici ve ilgi çekici olması önemlidir. Rekabet yoğundur ve diğer reklam türlerine göre daha pahalı olabilir.

Anahtar kelimeler, konumlar, demografik bilgiler, ilgi alanları ve remarketing listeleri gibi farklı hedefleme seçenekleri ile reklamlarınızın doğru kişilere gösterilmesini sağlıyoruz.

Performance Max 

Performans Max Kampanyaları, farklı Google Ads reklam türlerini tek bir kampanyada birleştiren otomatik bir kampanya türüdür. Makine öğrenimi ile en iyi sonuçları elde edecek şekilde reklamlarınızı optimize eder.

Performans Max Kampanyaları, Google'ın en yeni ve gelişmiş reklam türlerinden biridir ve e-ticaret için ideal bir çözümdür. Tek kampanyada, Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, YouTube, Gmail, Google Haritalar ve Keşfet'te reklamlar yayınlanır. Dönüşüm, web sitesi trafiği veya satış gibi farklı hedeflere göre optimize edilebilir. Google'ın tüm reklam envanterine erişim sağlar. Biraz karmaşık gibi görünebilen performance max reklamlarınızı oluşturuyor ve Google algoritmasının etkin veri akışı sağlamasına yardımcı oluyoruz. 

bottom of page