top of page

Marka İletişim Yönetimi

Marka İletişimi, markanın iletişim diline uygun olarak, ürün ve hizmetlerinin hedef kitlesi nezdinde bilinirliğini artırmak üzere gerçekleştirilen ve hedeflenen iletişim araçlarında markanın öne çıkmasını sağlayan çalışmaların bütünüdür. 

Marka iletişiminde en önemli unsur hedef kitledir. Hedef kitlenin net olarak tanımlanması; demografik yapısı, yaşam tarzları, ihtiyaçları tespit edilerek, markanın kitlesine ulaşırken kullanacağı mesajın belirlenmesi ile devam eden süreçte, medya kanallarının planlanması yapılır. 

Günümüzde marka iletişimi, internet medyası ve sosyal medya aracılığıyla gerçekleşmektedir. Marka ve işletmenin hitap ettiği sektöre özel, hedef kitleye ürün ve hizmetlerle ilgili faydaların anlatılması, markayla ilgili yenilik ve gelişmelerin hazırlanarak basına servis edilmesi, hedef kitlesi nezdinde bilinirliğini artırırken, aynı zamanda markanın ürün ve hizmetlerinin tanıtımında organik bir pazarlama aracı olmaktadır. Doğru iletişim dili kullanılarak hazırlanan Basın Bültenleri, sosyal medya paylaşımları markanın hedef kitlesi nezdinde bilinirliğini artırmada etkin çalışmalardır.

Markaya olan güveni ve marka itibarını artıran efektif marka iletişiminde, markanın hitap ettiği sektöre yönelik iletişim planını hazırlıyor, gündemi ve rakiplerin tüm mecralarda çıkan haberlerini takip ediyor, markanıza özel bülten ve haber çalışmalarını, sektörel basınla paylaşarak marka bilinirliğini artırıyoruz.

Marka İletişim Yönetim Süreci, firma ihtiyacına göre belirlenmektedir. Sözleşme 3 ay olarak düzenlenmekte olup, bu sürece yıllık medya planının hazırlanması, bütçelendirilmesi, ayda 2 kez basın ve haber bülteni paylaşımı dahildir.

Marka İletişiminde Medya Çözümlerimiz

yeşil kağıtları

Marka İletişim Planı 

Marka hizmet ve ürünlerinin ön plana çıkmasına yönelik  medya iletişim planının oluşturularak, 

marka iletişim diline uygun haber, röportaj ve basın bültenlerinin hazırlanmasını kapsamaktadır.

sörf yapmak

Medya Kanalları

Markanın hitap ettiği sektörde yer alan mecralarda ilgili haber, röportaj ve bültenlerin dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Medya kanalları dağıtım hizmeti kapsamında, medya planı ile gerekli satınalmaları da gerçekleştiriyoruz.

Kahve ile çalışma

Medya Yansımaları

İlgili mecralarda marka ve hitap ettiği sektörle ilgili haberlerin takibini yapıyor, yansımaları raporluyoruz. Etkin Marka İtibar Yönetimi için de önemli bir dinamik olan medya takibi ile markanızla ilgili tüm haberlerin de takibini gerçekleştiriyoruz.

bottom of page