top of page

Marka İsim ve Slogan Çözümleri

Ne iş yapacağınıza karar verdiniz, nasıl hizmet vereceğinizi, hedef kitlenize neyi, nasıl, nerede sunacağınızı planladınız ve markanızı anlamlandıracak eşsiz bir marka ismine ihtiyacınız var. Markanız hedef kitlesiyle buluşurken, kendini en iyi şekilde ifade edecek ismi bulmak için Markam Sen'in 20 yılı aşkın deneyiminden faydalanabilirsiniz.

Markanızın Yol Arkadaşı olarak, markanızın karakterinin belirlenmesi için marka yetkililerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Toplantıda sizden aldığımız içgörüleri analiz ederek, belirlediğimiz marka karakterini yansıtacak eşsiz marka ismini belirliyoruz. Marka tesciline ön uygunluğunu gözeterek belirlediğimiz en az 50 adet marka ismini, web sitesi adres önerileri ve detaylı rapor eşliğinde 15 gün içerisinde  iletiyoruz. Hayalinizdeki marka ismine ulaşana kadar marka ismi bulma sürecimiz devam ediyor. Marka ismine karar verdikten sonra, marka karakterinize uygun ve marka vaadinizi en iyi anlatacak slogan çalışmasını da 7 gün içerisinde tamamlıyoruz. 

Pazarlama kampanyalarınızda kullanacağınız mottoların (kampanya söylemleri) ve pazarlama kampanya içeriklerinin belirlenmesinde de tecrübemizden faydalanabilirsiniz. Çevrimiçi (dijital) ve çevrimdışı (gelenekselmass medya için pazarlama kampanyalarınızın yaratım sürecinde, hedef kitlenizin dikkatini çekecek ve CTA (call to action- harekete geçirici) kampanya sloganlarını ve içeriklerini belirliyoruz. 

Marka İsmi Bulma Sürecimiz

Yasal Araştırma ve Yazma

Analiz

Sürecimiz, işinizi ve sizi anlamak üzere hazırladığımız akış eşliğinde keyifli bir workshop (atölye) çalışmasıyla başlıyor. Workshop sonrası, içgörüleri çözümlüyor, sektörünüzde öne çıkan aktörlerin analizini gerçekleştiriyor ve marka karakterinizi tanımlayarak, marka karakterinizi anlatan anahtar kelimeleri belirliyoruz.

Bir Touch Pad Veri

Eşleştirme

İstatistik Uzmanımız, içgörülerinizle belirlediğimiz ve sektörünüzde öne çıkan anahtar kelimeleri bir araya getirerek, marka vaadine uygun isimleri belirlediğimiz istatistiksel eşleştirme sürecini başlatıyor. Anahtar kelimelerin sınırsız kombinasyonunu kullanarak gerçekleştirdiğimiz eşleştirme çalışmasında marka karakterine uygun isimlere ulaşıyoruz..

Grup-of-the kadınlar oylama-sırasında-se

Marka İsminiz

Markanızın faaliyet göstereceği sektörün marka sınıfını göz önünde bulundurduğumuz marka tesciline ön uygunluğu gözeterek, uygun web sitesi adres önerileriyle birlikte hazırladığımız marka isim alternatiflerini detaylı rapor eşliğinde 15 gün içerisinde iletiyoruz. Marka isminin belirlenmesinin ardından, marka vaadinizi anlatacak slogan çalışmasını da gerçekleştiriyoruz. 

Başarı Hikayesi
"2017 yılında marka isim çalışmasını gerçekleştirdiğimiz halı markamız Payidar, 2018 yılında online alışverişte en çok tercih edilen 3.üncü halı markası oldu."  

bottom of page